تبلیغات
persiangulf-sports - نگاهی به آسمان از داخل سیتروئن DS3 کابریو

منو اصلی

آرشیو مطالب

لینک دوستان

نگاهی به آسمان از داخل سیتروئن DS3 کابریو

[ نظرات ]

نویسنده : mohamad | دسته: | تاریخ ارسال : دوشنبه 3 مهر 1391سیتروئن برای یادآوری مدل خاطره انگیز CV2 یا همان ژیان خودمان یک مدل با سقف پارچه ای بازشو از مدل DS3 را روانه نمایشگاه پاریس خواهد کرد. DS3 کابریو بر خلاف سلف قدیمی خود، یک خودروی شیک و جوان پسند مفرح خواهد بود که می تواند در جذب جوانان به سوی این مدل تاثیر بیشتری داشته باشد.

عملکرد بازشونده سقف، همانند ژیان و البته بسیار پیشرفته تر می باشد. بسته شدن کامل سقف تنها 16 ثانیه طول می کشد و حتی با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت نیز عمل می کند. میزبان باز شدن سقف نیز در سه حالت متوسط، افقی و کامل قابل انتخاب است. زمانیکه سقف بطور کامل باز باشد، یک دیفلکتور وظیفه منحرف کردن جریان هوا از روی سقف و کاهش صدا و تلاطم را بر عهده می گیرد. خریدار DS3 کابریو می تواند یکی از سه رنگ آبی متمایل به بنفش، مشکی و یا طرح نقش دار DS را برای سقف نرم خودرو انتخاب کند که با یکی از هفت رنگ بدنه خودرو ترکیبی شخصی، متمایز و بدیع ایجاد می کنند.

مدلهای کابریو DS3 تنها 25 کیلوگرم سنگینتر از مدلهای با سقف ثابت وزن دارند. ابعاد ماشین ثابت مانده و طول 3.95 و عرض 1.71 و ارتفاع 1.46 متر تغییری نکرده اند. اما در طراحی خودرو اندک تغییراتی قابل مشاهده است. مثلا طراحی چراغهای عقب با الهام از مدل مفهومی سیتروئن Revolte با استفاده از LED های سه بعدی شکل گرفته اند. لامپهای LED در چراغها و نوافکنهای جلو و نورپردازی داخل کابین نیز بکار گرفته شده اند. بنابراین جلوه ای باشکوه از نورهای زیبای درخشان مخصوصا در شب روی از این خودرو ساطع می شود.

فضای داخلی گرچه برای پنج فرد بزرگسال تدارک دیده شده اما بعنوان یک خودروی کوچک و فشرده شهری نباید انتظار زیادی هم از آن داشت. در عوض فضای 245 لیتری صندوق عقب یکی از بزرگترین اندازه ها را در بین رقبای خود ارائه می کند. مکانیزم باز شدن درب صندوق نیز نوآورانه است تا در فضاهای تنگ نیز بتوان به راحتی به صندوق بار دسترسی داشت.
فعلا از قیمت و مشخصات فنی خودرو اطلاعاتی منتشر نشده و باید منتظر رونمایی رسمی آن در اواخر سپتامبر (همین ماه) بمانیم.


...

نگاهی به پورشه 911

در سراسر جهان خواندنی ها در مورد گران ترین و سریع ترین اتوبمیل های جهان از دیر باز از اهمیت فراوانی برخوردار است. پورشه Cabriolet turbo 911 بر خلاف دیگر خودروها نیازی به توقف ودرگیر سازی ترمز دستی نمی باشد و امکان باز و بسته شدن کردن سقف با سرعت کمتر از50 کیلومتر در ساعت را دارا میاشد. قبل از پرداختن به جزئیات آخرین مدل پورشه 911 در زمان 4 ثانیه سرعت را از 0 به رقم 100 کیلومتر در ساعت میرساند و حداکثر سرعت در پورشه 911 به میزان 300 کیلومتر در ساعت می باشد که حاکی از توان بالای این خودرو می باشد .

Theme Design By BlueTheme.Ir